Музей історії Полтавської битви оголошує прийом робіт на вручення щорічної міської премії імені Самійла Величка!

Дорогі друзі!📣
Музей історії Полтавської битви оголошує прийом робіт на вручення щорічної міської премії імені Самійла Величка!🥇

У справі духовного розвитку нашої держави особливо актуальним є пропагування кращих культурних надбань України, і в цій скарбниці духовних цінностей чільне місце займає Літопис Самійла Величка.📃📖
Основним завданням щорічної міської премії імені Самійла Величка, заснованої у 2003 році, є презентація кращих зразків національної культури в контексті творчості нашого уславленого земляка Самійла Величка.
Головна ідея Премії – прокласти міст духовного єднання поколінь, сприяти популяризації історико-культурної спадщини України, відкриттю нових імен у розвитку національної культури та посиленню її ролі у розбудові нашої держави. 🇺🇦
Премія заснована Полтавською міською радою за пропозицією науковців, музейних працівників, інтелігенції міста для відзначення письменників, науковців, краєзнавців, працівників культури, журналістів, митців, меценатів, громадських і державних діячів.
Організаторами Премії є Департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради та Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та за вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави.🇺🇦

Премія присуджується у таких номінаціях:
1. Дослідження в царині історії України;
2. Дослідження в царині історії Полтавщини;
3. Відображення історії України в художній літературі та в засобах масової інформації
4. За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю;
5. За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви»;
6. Відображення доленосних подій у творах мистецтва.

Премія присуджується за працю і досягнення, що оприлюднені на момент засідання Журі щорічної міської премії імені Самійла Величка.

Пропозиції щодо присудження Премії вносять державні органи, органи місцевого самоврядування, творчі спілки, національно-культурні та культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань і телерадіокомітети. У номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» пропозиції вносить колектив Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви».

Номінанти Премії:👩‍🎓👨‍🎓

До участі в конкурсі допускаються вагомі дослідження авторів та авторських колективів, творчі доробки, пов’язані зі славним минулим України й Полтавщини. За своїм змістом вони обов’язково повинні мати пізнавально-виховне значення і бути оригінальними у своєму роді.
Особи (авторські колективи), яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.
Висунення кандидатів на здобуття Премії повинно здійснюватися в умовах високої вимогливості, об’єктивного й аргументованого попереднього вивчення наукових, публіцистичних і творчих доробків (монографій, нарисів, описів, окремих публікацій, циклів статей, сценаріїв кінофільмів, теле- і радіопередач та ін.), науково-пізнавальний та суспільний рівень яких заслуговує на всеукраїнське визнання.
Праці, висунуті на здобуття Премії, подаються до Журі разом із листом-клопотанням організації, яка їх висуває.
У листі-клопотанні зазначається прізвище, ім’я та по батькові автора (авторів), назва чи зміст праці, час її створення чи здійснення, місце публікації чи оприлюднення.

⚠️Усі матеріали на здобуття Премії до 1 травня поточного року надсилаються за адресою:

м. Полтава, вул. Шведська Могила, 32 (Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви»).

☎️Контактна особа Шендрик Людмила Кирилівна 066 57 33 182